Eğitim Reformu Girişimi tarafından düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 15. yaşını 6 Nisan 2018’de Sabancı Center’da, 7 Nisan 2018’de Sabancı Üniversitesi’nde kutladı.


6 Nisan’da, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder’in gerçekleştirdiği açış konuşmaların ardından Sami Gülgöz’ün kolaylaştırıcılığında Hidayet Şefkatli Tuksal ve Murat Menteş’in katılımıyla “Fikrin Yolculuğu” oturumu, Yankı Yazgan’ın kolaylaştırıcılığında Hakan Yılmaz ve Selma Ergeç’in katılımıyla “Duygunun Yolculuğu” oturumu ve Şebnem Yalınay Çinici’nin kolaylaştırıcılığında Oğul Türkkan ve Ayşe Gül Süter’in katılımıyla “Yaratıcılığın Yolculuğu” oturumu Hacı Ömer Konferans Salonu’nda yaklaşık 500 katılımcıyla buluştu.


7 Nisan Cumartesi günü ERG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder ve Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zehra Sayers’in açış konuşmalarının ardından ERG Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Altınay’ın kolaylaştırıcılığında yazar Karin Karakaşlı, SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Meriç Öner, oyuncu Mert Fırat ve Nesin Vakfı gönüllüsü Tayfun Özşahin’in “Daima Muhabbet, İnadına Muhabbet” başlıklı, “Eğitim, Yaşam İçin…” temalı açış oturumuyla başladı.


Seçici kurul tarafından, 57 ilden gelen 827 başvuru arasından seçilen 69 sözlü, 17 poster sunum ve Ashoka, Öğretmen Ağı ve Altın Kitaplar özel oturumları 951 katılımcıyla buluştu.


İÖK 2018 Başvuru Alanları

  • Eğitimde Dijital Okuryazarlık Nasıl Kazanılır?
  • Eğitimde Düşünme Becerisi Nasıl Kazanılır?
  • Eğitimde Ekolojik Okuryazarlık Nasıl Güçlenir/Desteklenir?
  • Eğitimde Farklılıklarla Birlikte Yaşamak Nasıl Sağlanır?
  • Eğitim Ortamlarında Etkili ve Sağlıklı İletişim Nasıl Sağlanır?
  • Eğitimde Sosyal Duygusal Beceriler Nasıl Desteklenir?

Özel Oturumlar

● Ashoka
● Altın Kitaplar

 

Konferans programını ve oturumları incelemek için tıklayınız

1
Kayıt bulunamadı.